Logo jpk

Jak generować plik JPK?

Jak generować plik JPK? Już teraz możesz w prosty sposób tworzyć jednolite pliki kontrolne. Jak? Wykorzystując do tego odpowiedni program!

1.     Jaki program do JPK wybrać?

2.     Jak generować plik JPK?

Dziś jest wiele programów do fakturowania. Jeśli nie wiesz, który wybrać, postaw na proste i intuicyjne rozwiązania. Sporą popularnością cieszy się między innymi program Faktura VAT 2022. To przede wszystkim nowoczesne narzędzie, które doskonale sprawdzi się zarówno w małych, jak i średnich firmach. Jak generować plik JPK w Faktura VAT 2022?

Jaki program do JPK wybrać?

Dobry program do faktur JPK to taki, który jest przede wszystkim prosty i przejrzysty. Ważne jest również, by narzędzie tego rodzaju umożliwiało szybkie tworzenie i generowanie plików JPK.

Jak generować plik JPK?

Program Faktura VAT 2022 to nowoczesne narzędzie, kompleksowo dostosowane do zmian, jakie zostały wprowadzone w przypadku JPK V7. Wystawianie faktur z JPK V7M oraz V7K we wspomnianym programie jest bardzo proste i szybkie. Oba pliki tworzy się z pozycji menu w oknie, w którym znajdziesz ogólną listę dokumentów. Jeśli interesuje Cię rozliczenie miesięczne, wybierz JPKV7M. Dla rozliczenia kwartalnego natomiast przeznaczony jest plik JPKV7K.

Wszelkie oznaczenia GTU towarów przypisuje się w odpowiednim oknie do edycji towaru. Wystarczy wybrać odpowiednie GTU z pełnej listy grup. Następnie ustala się GTU po naciśnięciu przycisku „Zmień”. Pole GTU zaznaczy się automatycznie w momencie, gdy dany towar ma już przypisane GTU.

Następnie wybieramy, czy składamy nasz dokument pierwszy raz, czy jest to może korekta. W tym samym oknie możemy także zaznaczyć, czy rozliczamy się kwartalnie czy miesięcznie. Należy podać również miesiąc i rok, którego dotyczy tworzony przez nas JPK i klikamy „Ok”.